Kam s brandovaným contentom?

V našom minulom blogu sme vám predstavili brandovaný content, prostredníctvom ktorého firmy prezentujú užívateľom svoje hodnoty v čo najautentickejšej forme - čiže videá, v ktorých nie je prezentovaný produkt alebo firma, ale skôr jej hodnoty. Sú to videá zamerané na budovanie vzťahu so zákazníkmi. Tento trend, ktorý pomaly prichádza aj k nám, si v zahraničí vedie výborne a nevyzerá to, že by sa v najbližšej dobe malo niečo zmeniť. Kde sa mu darí najlepšie?

Čísla hovoria jasnou rečou

Firmy sa naozaj snažia, aby svojmu publiku ponúkli obsah hodný pozerania, čoho dôkazom je aj fakt, že v porovnaní s minulým rokom vzrástol počet pozretí brandovaného contentu o 99 % na YouTube a o neuveriteľných 258 % na Facebooku. A Facebook je aj miestom, kde sa mu darí najlepšie.

Čo sa týka metrík ako používateľská základňa, mesačný počet pozretí, zdieľanie videí, komentáre, Facebooku sa vo video contente nikto nevyrovná.

Od začiatku roku 2016 do júna 2017 zaznamenala kategória „upload brandovaného contentu“ na facebooku 311 % rast. Najviac pozretí mali videá v decembri a v marci, oba mesiace okolo 2,4 miliardy celkových pozretí.

Je teda očividné, koľko sú Facebook užívatelia ochotní investovať do pozerania sponzorovaného obsahu. Aké žánre ich však najviac zaujímajú?

Ocenený fotograf Erik Johansson a jeho príbeh zo série "Human Made Stories" pre Volvo.

„Chlieb a hry“

Skoro ako v Rímskej ríši, aj pri brandovanom contente sa osvedčuje „chlieb a hry“. Najviac videní, 1,6 miliardy, mali zábavné videá, 1 miliardu videá so športovou tematikou a tretiu priečku obsadili videá týkajúce sa jedla a pitia, ľudí a blogov, a hudby a tanca.

Od začiatku tohto roka stúpa aj počet uploadov sponzorovaných videí na Facebook. V júni to bolo 11 000, v januári sa na Facebook nahralo 7000 videí s brandovaným obsahom. Značky sa už neorientujú iba na hlavné sezóny, ale snažia sa svoju správu k používateľom dostať bez ohľadu na kalendár.

Brandovaný content je odpoveďou, ako budovať lojalitu, dôveru a rešpekt užívateľom k svojej značke, ale zároveň zvyšovať predaj. Ako dokazujú vyššie uvedené štatistiky, publikum je pripravené a chce pozerať kvalitný brandovaný obsah. Na značkách je, aby mu ho doručili. A ideálne na Facebooku.

 

Zdroj:

Tubular Insights